Юрій Майборода пішов до отаманів Чорного Лісу

У січневому числі газети “Незборима нація” за 2024 р., яку редагує Роман Коваль (ч. 01/455) можна прочитати посмертну згадку про знам’янського козака Юрія Майбороду.

27 листопада 2023 р. відійшов у вічність наш побратим, очільник Знам’янської міської організації ВО “Свобода”, козак Історичного клубу “Холодний Яр” Юрій Майборода.

Юрій Георгійович усе своє життя присвятив боротьбі за Україну. Був членом Руху, згодом став одним із фундаторів Кропивницької обласної “Свободи”. Учасник Революції гідності, невтомний волонтер і фотограф.

Юрій був спокійним, урівноваженим, приязним і діяльним козаком. Багато років брав участь у вшануваннях героїв Холодного Яру, востаннє – 1 жовтня 2023 року. Багато років увічнював на світлинах холодноярські вшанування.

Ось уривок зі звіту про роботу Історичного клубу “Холодний Яр” на Знам’янщині, який свідчить про його тиху конструктивну працю.

2017 р.: 13 травня – вшанування з нагоди 120-річчя з дня народження отамана Холодного Яру Мефодія Голика-Залізняка в с. Богданівці; 30 травня – с. Цибулеве (участь в “останньому дзвонику”, подарували портрет цибулівського отамана Миколи Кібця-Бондаренка); 16 вересня – меморіальний захід “Отамани Кропивниччини” в с. Цибулевому на Гайдамацькій Січі Володимира Вознюка, взяли участь Тарас Силенко та Олександр Ліщенко; 28 листопада – у м. Знам’янці вшанували отаманів Кропивниччини у Знам’янському палаці культури (взяли участь Сергій Василюк, Дмитро Кольчик, письменники Анатолій Загравенко і Василь Бондар).

2018 р.: футбольний турнір у с. Дмитрівці на Кубок отаманів Холодного Яру 9 квітня; конкурс на найкращий твір до 100-річчя Української революції 10 травня у Дмитрівській ЗОШ; конкурс на найкращий твір до 100-річчя Української революції в с. Іванківці 14 травня.

2019 р.: 2 вересня відкрили пам’ятну дошку Миколі Степановичу Бондаренку-Кібцю на фасаді цибулівської школи; 17 жовтня в с. Богданівці відкрили меморіальну дошку на честь холодноярського отамана Мефодія Голика-Залізняка.

Окрім цих двох, виготовили ще пам’ятні дошки Мефодію Голику-Залізняку (встановлена на фасаді Будинку культури в с. Богданівці), Юхимові Коваленку-Залізняку (передано для встановлення в м. Малу Виску), Ларіонові Загородньому, Олександрові Кваші (передано для встановлення в м. Олександрівку), Пилипові Хмарі (встановлено в с. Цвітному, передано в м. Олександрівку), Андрієві Гулому-Гуленку (передано в м. Новоархангельськ) та Денисові Гупалу.

Це все зробили козаки Історичного клубу “Холодний Яр” Юрій Майборода та Олександр Голінько – багатолітні передплатники газети “Незборима нація”. І це лише частина роботи цих невтомних подвижників.

Українська нація втратила одного з найкращих своїх синів.

Вічна пам’ять тобі, друже Юрію!

Дякуємо за все, що ти зробив для України!

 

Історичний клуб “Холодний Яр”

ВО “Свобода”

 

ПІДТРИМУЙТЕ НАС: patreon.com/otamania

ЧИТАЙТЕ НАС У ФЕЙСБУЦІ: https://facebook.com/KholodnyiYar

https://facebook.com/NezborymaN

ПЕРЕДПЛАЧУЙТЕ НАС: http://nezboryma-naciya.org.ua/

ДИВІТЬСЯ НАС: youtube.com/c/ХолоднийЯр

ШУКАЙТЕ НАС В МЕРЕЖІ: #ІсторичнийКлубХолоднийЯр

 

Газета “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.

Для Донецької і Луганської областей – 87415.