Про нас

Історичний клуб “Холодний Яр” cтворено у Києві 3 січня 1997 року. Очолює його письменник Роман Коваль.

Основною метою діяльності історичного клубу є дослідження боротьби українського народу за побудову Української держави, відновлення історичної справедливості до борців за Українську державу, увічнення їхнього подвигу.

Історичний клуб “Холодний Яр” вважає, що шанобливе ставлення до героїв — найвагоміших представників народу — є свідченням справедливого і високорозвиненого суспільства.
Досліджуючи добу Визвольних змагань 1918 — 1920-х років, історичний клуб об’єднав учених, краєзнавців, митців, письменників, журналістів, кінорежисерів, літературних критиків, громадських діячів, учасників та нащадків учасників Національно-визвольних змагань українського народу.

За 10 років діяльності клубу проведено півтори сотні вечорів пам’яті національних героїв у різних містах України, видано десятки книг, створено кілька циклів авторських радіопередач, знято два документальних фільми — “І повіяв вогонь новий…” (Чернігівська державна телерадіокомпанія, 1996) та “Незгасимий огонь Холодного Яру” (Кіровоградська державна телерадіокомпанія, 2001). У газетах та журналах членами історичного клубу опубліковано сотні статей, які висвітлюють невідомі сторінки Визвольних змагань українського народу.
Відновлено й чимало могил учасників Визвольної боротьби.

За нашим задумом ці публікації, книги, фільми мають стати тією ниткою Аріадни, яка виведе наше покоління з мороку невігластва і безпам’ятства на вершину, з якої ми побачимо велику Україну та її народ, сповнений національної честі та гідності.
Діяльність Історичного клубу “Холодний Яр” має стати ланкою між тими, хто героїчно боровся за Українську державу і нинішнім поколінням — тими, хто має довести до переможного кінця державницьку ідею отаманів Гайдамацького краю.

Членом Історичного клубу “Холодний Яр” може стати передплатник “Незборимої нації”, який у той чи інший спосіб допомагає здійснити основну мету діяльності клубу.

Адреса клубу: Київ-03049, вул. Курська, 20, кв. 14, т. 242-47-38.