Вулиця Олекси Костюченка

У 2015 р. ми з Віктором Моренцем уперше опублікували фото і біографію сотника Армії УНР Олексу Костюченка в т. 1 енциклопедії Визвольної боротьби “Подєбрадський полк” Армії УНР”.

Народився він у Харкові 7 лютого 1892 р. (за ст. ст.). Ось коротка його біографія: член Харківської філії Товариства “Батьківщина” (1918), начальник штабу Коша військ козацьких Харківщини (до 26.05.1919), старший ад’ютант штабу 6-ї Січової дивізії (з 02.1920), редактор дивізійного часопису “Нове Життя” та “Реліґійно-Наукового Вістника” (поч. 1920), викладач сільськогосподарських курсів товариства “Сільський господар”.

У своїй біографії Олекса Костюченко писав: “Походжу я зі старої української сім’ї, де ще зберігалися національні традиції, а тому з дитячих років я був свідомий приналежності до українського народу”.

У липні 1940 р., під час російської окупації Західної України, заарештований у с. Залукві, вивезений до Харкова, засуджений до розстрілу і розстріляний.

Історичний клуб “Холодний Яр” не раз пропонував Харківській міській раді найменувати одну з вулиць його іменем. І ось нарешті сталося: 26 січня 2024 р. на 23-й позачерговій сесії Харківської міської ради 8-го скликання перейменували вулицю Кокчетавську на вулицю Олекси Костюченка.

Радіємо!

 

Роман КОВАЛЬ

 

ПІДТРИМУЙТЕ НАС: patreon.com/otamania

ЧИТАЙТЕ НАС У ФЕЙСБУЦІ: https://facebook.com/KholodnyiYar

https://facebook.com/NezborymaN

ПЕРЕДПЛАЧУЙТЕ НАС: http://nezboryma-naciya.org.ua/

ДИВІТЬСЯ НАС: youtube.com/c/ХолоднийЯр

ШУКАЙТЕ НАС В МЕРЕЖІ: #ІсторичнийКлубХолоднийЯр

 

Газета “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.

Для Донецької і Луганської областей – 87415.