“Вовки Да Вінчі”

Ось один з матеріалів лютневого числа газети “Незборима нація” за 2024 р., яку редагує Роман Коваль (ч. 01/455).

У видавництві “Залізний тато” вийшла друком книга “Вовки Да Вінчі”. Автор книги – активний учасник націоналістичного руху з 1990-х, доброволець новітньої російсько-української війни Дмитро Савченко.

Як зазначено в підзаголовку, це “стисла історія становлення та ідейна навігація 1-го Окремого штурмового батальйону”. Присвячена пам’яті творця підрозділу, командира Дмитра Коцюбайла-“Да Вінчі”. До редагування видання долучився член Історичного клубу “Холодний Яр” В’ячеслав Труш.

Книга, як і інші видання “Залізного тата”, має яскраву і послідовну націоналістичну та антиросійську спрямованість. “Бути собою – значить стати ворогом росії”, – зазначено в одному з розділів.

“Вовки Да Вінчі” – підрозділ, який сформовано з бійців “Правого сектору”. Ці назви викликають у ворога таку ж лють, як і їхні попередники – ОУН, УПА, повстанці Холодного Яру…

Спогади Дмитра Савченка – це нагадування новітнім літописцям російсько-української війни про потребу збереження і пропагування новітніх подвигів українського війська.

Один з розділів книги “Вовки Да Вінчі” має назву “Триптих наріжних імен”. Перше з них – Василь Сліпак-“Міф”, оперний співак світового масштабу, учасник Революції гідності. 2015 року він з Парижа повернувся до України воювати. У 2016-му загинув під час виконання бойового завдання в Бахмутському районі Донецької області.

Ось цитата “Міфа”, актуальна й сьогодні: “«Україна понад усе!» – і це гасло має закарбуватися у кожного в голові. Ми стаємо насправді нацією, свідомою, українцями, які матимуть майбутнє, і все в нас буде добре! Наразі тривають еволюційні перетворення, які змінюють передусім нас, і в наступного покоління складеться все добре. Це, можливо, станеться не відразу. Бо, справді, нашу націю плюндрували дуже довго – 400, 500, 600 років ми мали велику біду, але ми вижили, ми тут, на фронті, і це є великий знак. Тому наша мрія – довести справу визволення до кінця! Уся кров, що сьогодні проливається за Україну, не повинна зупинити або повергнути в депресію. Вона має дати імпульс для подальшої боротьби”.

 

Газета “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.

Для Донецької і Луганської областей – 87415.