Ще один злочин Москви

Пропонуємо Вашій увазі один з матеріалів лютневого число газети “Незборима нація” за 2024 р., яку редагує Роман Коваль (ч. 02/456).

У листопаді 2022 р. росіяни вивели 76-літнього художника Ореста Кареліна у кайданах з його будинку по вул. Рибальській у Новій Каховці. Додому він уже не повернувся. Зник – як у воду канув…

Орест Карелін – художник, реставратор, громадський діяч. Наприкінці 1980-х та на початку 1990-х був активним учасником національного відродження у Львові і загалом в Україні. Спеціалізувався на пошитті українських прапорів, які згодом вивішували замість радянських на будівлях органів влади, у військових частинах тощо. Саме синьо-жовтні знамена Ореста Кареліна в 1990-му були підняті на Високому Замку, над львівською Ратушею тощо. Він виготовив близько чотирьох тисяч українських національних прапорів, козацьких хоругв, військових знамен, які безкоштовно передав установам і громадянам України.

В останні роки мешкав у Новій Каховці. Не приховував своєї діяльності. Після повномасштабного вторгнення ходив на всі мітинги. Нагрудний хрестик у нього був на синьо-жовтій стрічці. Його попереджали, що це небезпечно, але він був непохитний.

 

Його дочка Анастасія Багірова розповіла: “У нас удома було дуже багато прапорів, включно з першим синьо-жовтим прапором, який підняли над львівською Ратушею. Прапор з підписами всіх митрополитів (Стернюка, Любачівського). Тато неодноразово звертався до влади, щоб зробити музей прапора у Львові. Але це нікому не було потрібно”.

Колекцію українських прапорів, яка зберігалася вдома, окупанти пошматували і викинули. Деякі зі знамен вдалося врятувати сусідам.

Рідні продовжують шукати Ореста Кареліна.

Про це LVIV.MEDIA повідомила Анастасія Багірова.

 

На світлині – Орест Карелін з дочкою Настею. Львів, поч. 1990-х рр

 

Газета “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.

Для Донецької і Луганської областей – 87415.

 

ПІДТРИМУЙТЕ НАС: patreon.com/otamania

ЧИТАЙТЕ НАС У ФЕЙСБУЦІ: https://facebook.com/KholodnyiYar

https://facebook.com/NezborymaN

ПЕРЕДПЛАЧУЙТЕ НАС: http://nezboryma-naciya.org.ua/

ДИВІТЬСЯ НАС: youtube.com/c/ХолоднийЯр

ШУКАЙТЕ НАС В МЕРЕЖІ: #ІсторичнийКлубХолоднийЯр