Полтава очищається

Вийшло січневе число газети “Незборима нація” за 2024 р., яку редагує Роман Коваль (ч. 01/455). Ось матеріал номеру.

 

Полтава звільняється від ворожої символіки. Поштовхом стало ухвалення Закону “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”.

На засіданні виконкому Полтавської міськради ухвалено демонтаж інформаційних дощок, присвячених пам’яті генерала радянської армії Олексія Зигіна та секретаря Полтавського обласного комітету компартії України Степана Кондратенка.

 

У Полтаві комунальники демонтують інформаційні дошки за такими адресами: вулиця Капітана Володимира Кісельова, 2 та Вокзальна, 1. Дошки передадуть на зберігання Полтавському краєзнавчому музею імені Василя Кричевського (навіщо?! – Ред.).

 

Також на звернення представника Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олега Пустовгара відреагували в Київській районній у місті Полтаві раді. Йшлося про оформлення актової зали цього органу місцевого самоврядування, зокрема розміщення в ній величезного банера, яким звеличено комуністичного генерала Олексія Зигіна. Голова районної ради Сергій Синягівський в офіційній відповіді повідомив, що виконком ради замовив створення нового банера, а старий радянський мотлох приберуть.

 

ГО “Світанок” та громадська ініціатива “Деколонізація.Україна” на своїй ФБ-сторінці сповістили, що вже усунено з публічного простору вивіску “Магазин Чапаївський” по вул. Героїв-чорнобильців; анотаційну дошку діячу ВЛКСМ Олегові Кошовому (з фасаду гімназії № 8); меморіальну дошку маршалу СРСР Бірюзову; інформаційну дошку льотчику СРСР Леваневському; анотаційну дошку військовому діячеві СРСР Балакіну та до 60-ї річниці “пабєди” в так званій Великій вітчизняній війні (по вулиці Великотирнівській).

 

Також, за даними громадської ініціативи “Деколонізація.Україна”, прибрано меморіальну дошку Вікторові Мироненку, учасникові вторгнення СССР до Фінляндії 30 листопада 1939 р. та нападу СССР на Польщу 17 вересня 1939 року.

 

Полтавський офіс УІНП

 

Газета “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.

Для Донецької і Луганської областей – 87415.

 

Видання Історичного клубу “Холодний Яр”

в інтернет-книгарні http://otamania.in.ua

 

ПІДТРИМУЙТЕ НАС: patreon.com/otamania

ЧИТАЙТЕ НАС У ФЕЙСБУЦІ: https://facebook.com/KholodnyiYar

https://facebook.com/NezborymaN

ПЕРЕДПЛАЧУЙТЕ НАС: http://nezboryma-naciya.org.ua/

ДИВІТЬСЯ НАС: youtube.com/c/ХолоднийЯр

ШУКАЙТЕ НАС В МЕРЕЖІ: #ІсторичнийКлубХолоднийЯр