Отаманові “Руху за Мову” бажаємо перемог

22 травня виповнюється 70 років Миколі Владзімірському – натхненному борцю за українському мову.

Мотивацією своєї діяльності Микола називає загострене почуття правди і справедливості. Це почуття в нього виплекали його мама Ольга Данилівна, вчителька за фахом, та Шевченків “Кобзар”, який Микола читав ще в дитинстві на рідній Донеччині, у нині зруйнованій росіянами Мар’їнці…

Із проголошенням незалежної України Микола стає на стезю служіння Батьківщині, спочатку в лавах Севастопольського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, згодом як координатор Громадського комітету “Український Севастополь” та козак Історичного клубу “Холодний Яр”.

1999 року Микола Владзімірський закінчує курси журналістики Всесвітньої служби ВВС. Уже 2000-го за підтримки меценатки з Торонто Марії Фішер-Слиж створює портал “Українське життя в Севастополі” (http://ukrlife.org). Одночасно Микола є адміністратором сайтів газет “Незборима нація” (http://nezboryma-naciya.org.ua/), Мега-ресурсу української мудрості “Афоризми” та інших.

Одним із найвдаліших своїх проєктів ювіляр вважає сайт “Весела Абетка” (http://abetka.ukrlife.org) – перший українськомовний сайт для дітей. Він став притулком для української дитини, затишним куточком у безмежному океані чужомовної мережі. Одна лише колекція українських віршованих абеток на вебсторінці сягає восьми десятків. А крім того, народні та авторські казки, казки, які можна слухати вдома на комп’ютері, тисячі загадок і приказок, сотні скоромовок, лічилки, дитячі народні ігри, колисанки, усмішки, величезний і повний різних цікавинок розділ “Читанка”.

21 лютого 2016 р. Микола Владзімірський створив сторінку у ФБ “Рух за Мову”, кількість читачів якої становить нині 235 тисяч. Є рекордні дописи та відео, які набрали понад мільйон переглядів.

Популярними стали порівняльні таблиці “Правильно – Неправильно”, “Антисуржик”, які створив Микола Владзімірський, афоризми видатних особистостей про значення мови, мотиватори… На ресурсі “Рух за Мову” в першу чергу поширюються анонси про нові числа газети “Незборима нація” на сайті. Багато читачів “Руху за Мову” українізували свої акаунти.

Микола Владзімірський вже 10 років живе в Києві як вимушений переселенець. Із 25 березня 2014 р. його взяла на своє помешкання Галина Сита. Дякуємо цій шляхетній жінці, завдяки доброті якої Микола Владзімірський і далі може працювати на Україну.

Бажаємо і пані Галині, і другові Миколі довгих літ у Самостійній Україні!

 

Від імені Історичного клубу “Холодний Яр” та редакції газети “Незборима нація”

Роман КОВАЛЬ

 

Газета “Незборима нація”. Передплатний індекс – 33545.

Для Донецької і Луганської областей – 87415

 

Книги про Визвольну боротьбу –

в інтернет-книгарні http://otamania.in.ua

 

ПІДТРИМУЙТЕ НАС: patreon.com/otamania

ЧИТАЙТЕ НАС У ФЕЙСБУЦІ: https://facebook.com/KholodnyiYar

https://facebook.com/NezborymaN

ПЕРЕДПЛАЧУЙТЕ НАС: http://nezboryma-naciya.org.ua/

ДИВІТЬСЯ НАС: youtube.com/c/ХолоднийЯр

ШУКАЙТЕ НАС В МЕРЕЖІ: #ІсторичнийКлубХолоднийЯр

PayPal (Романа Коваля): [email protected]