“Це було давно”, але палає і тепер

Історичний клуб “Холодний Яр” презентував нову книжку “Це було давно” Юрія Горліса-Горського – про розвідницю полку гайдамаків Холодного Яру Олю “Кравченко” (вийшла у Видавництві Марка Мельника). “Маленька за розміром, велика за змістом”, – так оцінив її поет Владлен Ковтун.

Участь у презентації взяли упорядники Роман Коваль і Владислав Карпенко, військовослужбовці Юрій Сиротюк, Віктор Радіонов, Роман Малко, Андрій Ковальов, видатні діячі української культури – народні артисти України Галина Яблонська, Світлана Мирвода, лірник Михайло Гречкин, поети Мальва Крижанівська, Юлія Кашпуренко (обидві служать у ЗСУ!), Василь Ковтун, Владлен Ковтун, кобзарі Василь Лютий, Святослав Силенко, видавець Марко Мельник, письменник Євген Букет, художниця Марина Соченко, доктор філософії Сергій Здіорук, співак Володимир Гонський, а також юна Олеся Кiчук, переможниця Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Червона рута”, а ще Павло Вольвач, Олеся Коваль, Святослав Сиротюк і художниця Надійка Віннік, яка в сусідньому залі готувала прийняття, тож її ніхто і не побачив…

За декілька днів до презентації книги Роман Коваль подарував книжку “Це було давно” Василеві Ковтуну з присвятою: “Якби Ви написали вірш про Олю, героїню книги, то Юрій Горліс-Горський потиснув би Вам руку”.

І Василь Ковтун відгукнувся. Присвятив поезію “розвідниці полку гайдамаків Холодного Яру Олі «Кравченко» та усім її сучасним послідовницям, які виборюють свободу України”. І прочитав її на презентації книги.

 

…Бо стали у борні за волю

Уже нові красуні Олі.

І б’ють старанно московита,

Що ген земля поганцем вкрита.

 

Вечір пройшов у теплій товариській атмосфері.

Учасниця презентації юна співачка Олеся Кічук з Бессарабії написала Неті: “Раджу прочитати цю маленьку книжечку про велику людину”.

Вічна слава борцям за волю України всіх епох!

 

Історичний клуб “Холодний Яр”